Plenerowa kawiarenka obywatelska – 12 września 2014 – zapraszamy!

Zapraszamy na plenerową Kawiarenkę Obywatelską pt.:” Czy współpraca w gminie Oborniki Śląskie się opłaca?”

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w plenerowej kawiarence obywatelskiej, która odbędzie się w Parku przy Biurze Pełnomocnika Burmistrza ds. Uzależnień i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy ulicy Parkowej 9
w godzinach 15:00 – 18:00, 12 września 2014.

Czym jest plenerowa kawiarenka obywatelską?

To zmieniona formuła spotkania obywatelskiego – tym razem zapraszamy Państwa na świeże powietrze. W otwartej przestrzeni parku zachęcimy Państwa do dyskusji nt. współpracy w gminie. Jakie działania pobudzają współpracę? Kto bezpośrednio korzysta ze współpracy? I ogólnie czy współpraca się opłaca? Co utrudnia współpracę lokalną? Jak można włączyć się w lokalne działania?

Temat kawiarenki związany jest bezpośrednio z procesem tworzenia Gminnej Strategii Integracji Społecznej i Rozwiązywania Problemów Społecznych, w której jednym  z kluczowych obszarów jest aktywność społeczna i współpraca lokalna.

Podczas spotkania zorganizujemy miejsca do wyrażania swoich opinii, a także do aktywnego spędzenia czasu. Zaprezentujemy gry plenerowe tj. KUBB, MOLKKY i inne, a dla chętnych zorganizujemy miniturniej.

Jednocześnie zapraszamy wszystkie instytucje publiczne i organizacje pozarządowe działające na terenie gminy o wykorzystanie tego spotkania do wypromowania swoich działań  – możecie Państwo np. zorganizować swoje stoisko, kolportować materiały promocyjne itd. Forma dowolna – idea jedna – zachęcić do współdziałania wszystkich zainteresowanych.

Jak zgłosić swój udział?

W związku z tym, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc – aby wziąć udział
w kawiarence prosimy o przysłanie zgłoszenia na adres: kontakt@moja-przestrzen.pl; lub telefoniczne potwierdzenia udziału: 71 310 14 55  lub 508-505-916  do 11 września 2014.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Obornickie Konsultacje Społeczne”; realizowanego  przez Fundację Wspierania Rozwoju Lokalnego „Moja Przestrzeń”  w partnerstwie z gminą Oborniki Śląskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s